Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri


AKESİS Elektrik Elektronik Tic. Ltd. Şti. olarak akıllı ev otomasyon sistemi kurulum ve bakım hizmeti vermekteyiz

.

Ankara'nın her bölgesinde akıllı ev otomasyon sistemleri için ücretsiz keşif desteği ve teklif alabilirsiniz.

Akıllı Ev Nedir?

Endüstride otomasyona geçilmesinin en önemli nedeni verimliliği arttırmak ve enerji tasarrufu sağlamaktır. Akıllı ev otomasyonunda da bu durum aynıdır. Ev teknolojileri endüstrinin birçok alanında kullanılan kontrol sistemlerinin gündelik hayata uyarlanması, akıllı ev otomasyonu da bu teknolojilerin kişiye özel ihtiyaç ve isteklere uygulanmasıdır..

Akıllı Ev Otomasyon sistemleri Tümleşik iletişim getirmiş olduğu farklı ve etkin iletişim ortamları ile kurum içindeki verimliliği artırırken aynı zamanda özellikle çok noktalı kurumlarda maliyet kalemleri arasında önemli bir yer tutan kurum içi iletişim ve eğitim maliyetlerinde tasarruf sağlamaktadır. Günümüzde iş dinamikleri sürekli değişiyor. Çalışma alanları sürekli genişleyerek çalışanların gerçek zamanlı olarak iletişim halinde olmalarını mecbur kılıyor.

Akıllı Evin Faydaları

Akıllı ev otomasyonu tanımı ise, bütün bu teknolojiler sayesinde ev sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verebilen, onların hayatlarını kolaylaştıran ve daha güvenli daha konforlu ve daha tasarruflu bir yaşam sunan evler için kullanılmaktadır. Normal bir ailenin enerji giderlerini arttıran ve gereksiz enerji tüketimine neden olan en büyük etkenler, gereksiz yere açık bırakılan ışıklar, yüksek seviyelerde çalıştırılanan ısıtma ve soğutma sistemleri, evin kullanılmayan bölgelerinin ısıtılması, gün ışığından gerektiği kadar faydalanamama, açık bırakılan cihazlar ve benzeri durumlardır.

Neden Akıllı Ev Otomasyonu

Aydınlatma Kontrol sistemleri Isıtma sistemlerinin otomasyonla denetimi bir evin ısı enerjisi tüketimini %10, gereksiz ışıkların söndürülmesi, yakılan ışıkklaın %90 parlaklıkta yakılması, cihazların ucuz tarife zamanlarına göre programlanması gibi yöntemler ise elektrik enerjisi tüketimini %30'a varan oranda azaltabilir. Akıllı ev otomasyonu kavramı birçok farklı yerde kullanılmaktadır, ancak gerçek anlamda akıllı evin ne olduğunu anlamak için o evde yaşamak gerekir. Artık günümüzde akıllı ev lüx olmaktan çıkıp ihtiyaç olmaya yolunda gidiyor.

Akıllı ev otomasyon sistemi kurulum ve bakım işleriniz için bize ulaşabilir ve her türlü desteği alabilirsiniz.